Štyri tipy pre úspešný teambuilding

10.08.2018

S blížiacimi sa letom sa väčšina HR oddelení púšťa do organizácie pravidelných celofiremných aktivít a akcií. Jednou z nich sú i obľúbené teambuildingy. Na čo by ste pri tom svojom nemali zabudnúť?

Teambuilding

Správny cieľ je základ

Mnoho firiem si neuvedomuje dôležitosť tohto úvodného bodu. Tak ako v biznise, aj mimo neho platí, že treba mať cieľ, na ktorom celé snaženie stojí a padá. Aj teambuilding musí mať svoj zmysel. Prečo? Napríklad preto, že sa od neho odvíja plánovanie celého dňa (či víkendu).

Jednoducho si vopred treba premyslieť, prečo akciu vlastne organizujete :-) a prispôsobiť tomu miesto, aktivity a neskoršie vyhodnocovanie.

 

Načo teambuilding?

Pretože to má samé pozitíva :-)

  • stmelí sa kolektív a vylepšia vzťahy,
  • ľudia z rôznych oddelení firmy prežijú čas spoločne a lepšie sa spoznajú,
  • privítajú sa nováčikovia v tíme v neformálnom prostredí,
  • je to skvelý spôsob poďakovania a odmeny pre zamestnancov po náročnom období v práci (a pre šéfov samozrejme tiež) :-)

Správny cieľ

 

Rozdeľte malé príjemné úlohy

Zažili ste výbornú dovolenku, z ktorej ale nemáte žiadne fotky? Poučte sa a aj v prípade firemnej akcie poverte kolegu (ktorý to robí rád) fotením, príp. natáčaním videí. Ľahšie sa spomína, keď máte bohatý archív záberov zo spoločných aktivít a zachytených množstvo funny momentov.

 

Poistite sa

Nie však cestovným poistením. Máme na mysli niečo iné.

Plán B.

Jediné, čo človek stále neovládol, je počasie. Majte vopred premyslené, kam pôjdete, keď vám pobyt vonku prekazí búrka alebo blízky wellness nečakane zatvoria? Ak chcete mať istotu profesionálnej organizácie, požiadajte o pomoc eventovú agentúru, ktorá všetky starosti preberie za vás.

Team

 

Iné „poististite sa“ zároveň platí aj v prípade informovania kolegov o programe celého teambuildingu. Celý deň by mal mať jasný plán. Ech ľudia vopred vedia, či vyžadujete, aby sa časť dňa aj pracovalo, alebo ide len o oddych a služobné mobily zostávajú doma. Vedieť dress  code tiež nie je na škodu.

 

Ach tie nabíjačky a iné drobné nutnosti

Zaradili ste medzi víkendové aktivity také, ktoré vyžadujú prístup k internetu či konkrétne technické vybavenie? Privezte si ho pre istotu so sebou. Majitelia chaty či hotela radi nasľubujú aj nemožné, no často nakoniec „skutek utek“. Radšej zabaliť jeden kábel navyše a neriskovať, že sa skupina tridsiatich ľudí bude dva dni nudiť.

Zábava

 

Nakoniec nezabudnite, že akokoľvek detailne všetko naplánujete, najdôležitejšie je pobaviť sa a vytvoriť si s kolegami spoločné spomienky. Veď ako často uvidíte šéfa bez kravaty a kolegov spievať karaoke?

 

PS: V našej ponuke eventov a teambuildingov máme skvelé novinky. Chcete vedieť aké? ;-)

Nika